Değerli öğrenciler,

Günümüzde hareket sistemi ile ilgili hastalıklar gelişen teknoloji nedeniyle yaygın hale gelmiştir. Fizik tedavi alanında hizmetler hareket sistemi alanı ile ilgili hastalıklarda uygulanan tedavilerin arasında yer almaktadır. Fizik tedavi teknikerleri edindikleri kapsamlı bilgiler ile özellikle fizik tedavi ünitesinde kullanılan cihazların bakımı ve uygulamasında sağlık profesyonellerine yardımcı olarak önemli görevler almaktadır.

Bölümümüzde verilen kapsamlı dersler ile mezun olan fizik tedavi teknikerleri sağlık alanında çalışanlardan, sağlık ve hastalıkla ilgili terimlere kadar tüm kavram ve durumlara hakim hale gelmektedirler. Dolayısı ile başta hasta bireyler olmak üzere diğer sağlık çalışanları ya da kurum çalışanları ile kaliteli iletişim kurabilme, çalıştığı ünitenin bakım ve düzen sorumluluğunu alabilme özellikleri ile donatılmış, etik kurallara hakim fizik tedavi teknikerleri yetiştirilmektedir.

Bu yolda insan sevgisi gelişmiş, mesleki kimliği ile bütünleşmiş, analitik düşünme yapısına sahip fizik tedavi teknikerleri yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Etiket: Bölüm Başkanı Mesajı